IBBY-díjas A kőmajmok háza!

Gratulálunk Tasnádi Istvánnak!

IBBY-díj. Ezt a díjat a Gyermekkönyvek Nemzetközi Tanácsának Magyar Szekciója ítéli oda az előző év legjobb magyar gyerekkönyveinek.

Örömmel jelentjük, hogy ismét egy Pagony könyv lett a legjobb!

A tavalyi év könyvterméséből Tasnádi István regénye, A kőmajmok háza lett az Év gyermekkönyve.

És hogy miért, azt olvassátok el Gombos Péter laudációjában!

tovább...

Ezt keresd a Pagony standon!

Könyvheti könyveink, 2013.

Itt mindent, de mindent összegyűjtöttünk, amit az új könyveinkről tudni lehet. Most neked, a tudatos könyvvásárló szülőnek már csak egyetlen dolga maradt: olvasni! Így tökéletesen informálva baktathatsz el a Vörösmarty tér Vigadó utca felőli sarkára, ahol megtalálod a Pagony standját, rajta a könyveket, és biztos kézzel kiveszed, amit kiszemeltél. És persze azt a még tizet, amelyiket az impulzusvásárlás ellenállhatatlan ereje a pagonyos zacsidba kényszerít. Szóval: olvass!

tovább...

Tepertő kefírrel

Ajánlónk A kalóz nagypapa c. meseantológiához, ill. Rubik Anna, Pagony, 2013.

Az Autósmesék párjaként-folytatásaként jelenik meg a Könyvhétre A kalóz nagypapa - megint egy jó tucatnyi kortárs író, sorolom: Marék Veronika, Finy Petra, Szabó Borbála, Tasnádi István, Szabó T. Anna, Lackfi János, Gimesi Dóra, Menyhért Anna, Tamás Zsuzsa... és még sokan mások. A mesék közt meg-megállít néhány vers, Kiss Ottó, Kukorelly Endre, Lackfi János, Tóth Krisztina sorai. Egy kicsit megpihenünk, leülünk, gondolkozunk, hogy továbbmenjünk, egy újabb családba csöppenjünk. Konfliktusok és béke, szomorúság és vidámság, veszteségek és együttlétek - olvassuk szép lassan, darabról darabra a meséket, tartogassuk sok-sok estére. Szombati Enikő ajánlója következik.

tovább...

Melyik Boribon cicája?

Boribont mindenki ismeri. Boribonról mindent tudunk. De vajon a cicájáról is? Hiszen még neve sincs! Pedig amióta Annipanni és Boribon réges-régen befogadták, szinte minden kötetben felbukkan. És ebben a könyvben végre nevet is kap.

tovább...

Mumusok nem léteznek?!

Ajánló a Klára és a mumusok című könyvhöz

„Mumusok nem léteznek – közölte apa.

Klára nem tudta, vajon hogy válhatnak apa előtt láthatatlanná, de azt igen, hogy attól még,

hogy nem látja őket, nagyon is léteznek! Annyi  mindenben hisznek az emberek, amit nem látnak! Apa is szokta mondani, hogy hisz a szeretetben, és látta már valaha? De nem ám! És vannak, akik Istenben hisznek.” - ajánló Vujivots Júliától.

tovább...

Időfutár - A körző titka

Részlet Gimesi Dóra, Jeli Viktória és Tasnádi István könyvéből

Hanna nemrég költözött Budapestre, minden szokatlan: új lakás (egy hetedik kerületi gangos bérház), új iskola (a Sigray), új tanárok, és persze új osztálytársak.
Ha ez még nem lenne elég: úton-útfélen egy fura öregemberbe ütközik, megbolondul a számítógépe... és az egésznek valahogy köze van ahhoz a rozsdás körzőhöz, amit az utcán talált.
Vajon miért kell mindenkinek ez a körző? Mit akar vele kezdeni Sándor, a vén ócskás, és miért nem tud Hanna sem megválni tőle? És mi köze mindennek Bécshez, a Sakkozó törökhöz és Bujdosónéhez, a töritanárhoz?
A rejtélyek kinyomozásában segít Hannának Zsófi,
 a szuperokos szegedi barátnő, és Tibi, a kicsit lassabb eszű, de hűséges osztálytárs. A kalandok szüneteiben pedig arra is van idő, hogy barátságok szakadjanak meg és szülessenek újjá, no és persze szerelmek is szövődnek...

Olvassatok el egy fejezetet a nagysikerű rádiójátékból készült regényből!

tovább...

"Csak magunkra számíthattunk"

Interjú az Időfutár három szerzőjével

Nagyon jó érzés ilyen tökéletes szöveget olvasni. Amikor helyén vannak mondatok, falni lehet a történetet, de azért szép ritmikusan váltogatják egymást a gyomorszorító és a nevetős részek. Visszazuhan az ember a középiskolába, minden értelmetlen nosztalgia nélkül, hanem csak azért, mert pont olyan. A kalandok nem üres ötletfutamok, itt a dolgoknak tétje van, sorsok és életek múlhatnak mindenen, a hősök pedig, akik leginkább a Skype fölé görnyedve hősködnek, vállt vállnak vetve küzdenek. Klasszikus kalandregényesség és kortárs kultúra fonódik gond nélkül össze. 

Gimesi Dóra, a kortárs báb- és gyerekszínház meghatározó alakja, a Bábszínház dramaturgja, számtalan színházi díj nyertese az egyik, aki felelőssé tehető ezért a gördülékenységért. Névsorban a második Jeli Viktória, szabadúszó író, forgatókönyvíró és dramaturg, harmadikként pedig Tasnádi István következik, akit a Krétakör darabjai, a Finito és számos egyéb alkotás tett híressé a felnőtteknek szóló irodalomban, de újabban a kortárs ifjúsági színház legfontosabb írója (Cyber Cyrano, East Balkán, A harmadik hullám). E-mail interjúnkban ugyanazokra a kérdésekre válaszolt a három szerző.

tovább...

Tudod, melyik milyen színű?

utazós színező

Nemsokára kezedbe veheted az Amíg utazunk című könyvet, ahol aztán rengeteg budapesti közlekedési járműről olvashatsz! Az illusztrációkat pedig órákig böngésztheted majd! Színezd ki a te kedvencedet, vagy tervezz saját villamost, buszt, metrót! Gévai csilla és Baranyai b András könyve minden közlekedésmániás gyerek nagy kedvence lesz, az tuti!

tovább...

Közlekedési költészet

Gévai Csilla - Baranyai b. András: Amíg utazunk, Pagony, 2013

Van két végtelenül kreatív ember: Gévai Csilla és Baranyai b. András. Mindketten nagyon szeretik Budapestet, kívül-belül ismerik. Az egyikük megírta, hogy milyen villamosozni, trolizni, földalattizni, metrózni nálunk. A másikuk pedig olyan járműveket és alagutakat és látképeket rajzolt köré, hogy minden járműrajongó kisgyerek megnyalhatja a tíz ujját utána. Egyszóval: az igazi gyerekes jármű-guide végre itt van! Olvassátok el interjúnkat a szerzőkkel.

tovább...
Sütihasználati beállítások